Na jakiej wysokości powinien znajdować się kominek? Podpowiadamy!

Kominek w domu to marzenie niejednej osoby. Nie tylko zapewni Ci ciepło, ale także pozwoli Ci stworzyć przytulną atmosferę idealną do relaksu. To od Ciebie zależy, czy wolisz przy nim poczytać, czy może zdecydujesz się na przyjemne pogaduszki z bliskimi w akompaniamencie trzaskającego ognia. Jeżeli chcesz zamontować tego rodzaju akcesorium u siebie w domu, musisz jednak dowiedzieć się co nieco na jego temat. Na jakiej wysokości powinien znajdować się kominek? Czytaj dalej, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Na jakiej wysokości zamontować kominek?

Zastanawiasz się nad tym, na jakiej wysokości ustawić kominek? Czy są jakieś dokładne wytyczne, które określają, ile centymetrów od podłogi powinien się on znajdować? Odpowiedź może Cię nieco zdziwić – nie ma specjalnych norm w tym zakresie. Co więc powinieneś wziąć pod uwagę?

Kieruj się swoją wygodą!

Bardzo ważne jest to, abyś mógł bez problemu i komfortowo korzystać ze swojego kominka. Pamiętaj, że będziesz musiał nie tylko dorzucać do niego drewno, ale także wymiatać popiół lub go czyścić. Właśnie dlatego, aby wykonywanie tych czynności nie kosztowało Cię dużo wysiłku, zwyczajowo przyjęło się, że kominki montowane są 40 centymetrów nad ziemią. Można więc jednoznacznie stwierdzić, że taka wysokość zapewni Ci możliwość wygodnego użytkowania takiego sprzętu.

Wyraź swój styl!

Nie oznacza to jednak, że to jedyna wysokość, na której możesz zamontować kominek. Jeżeli zdecydujesz się na zakup gotowego zestawu, musisz zdać się całkowicie na wizję producenta tego artykułu. Jednak w przypadku, gdy sam będziesz chciał skompletować niezbędne części, możesz wyrazić w tworzonym przez siebie wnętrzu swój niebanalny, buntowniczy charakter. To od Ciebie zależy, czy będziesz chciał umieścić kominek wyżej, czy niżej, niż standardowo się to przyjęło.

Na jakiej wysokości od podłogi powinien znajdować się kominek? Na takiej, która zapewni Ci możliwość komfortowego korzystania z tego akcesorium. Rozglądasz się już za modelem, który trafi w Twój gust? W asortymencie naszego sklepu znajdziesz wysokiej jakości kominki oraz wszelkie niezbędne do nich akcesoria. Jako profesjonaliści starannie selekcjonujemy naszą ofertę, dlatego możesz mieć pewność, że zaopatrzysz się u nas w solidne, bezpieczne oraz modne kominki!

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Pekaes) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Logo Tpay
Sklep internetowy Shoper.pl