Jak połączyć kominek wolnostojący z kominem? Podpowiadamy!

Kominek wolnostojący to produkt, na który warto zdecydować się, kiedy nie masz możliwości zamontowania klasycznego modelu. To efektowny i intrygujący dodatek do każdego wnętrza. Zdecydowanie doda mu uroku i sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Przy montażu jednak może pojawić się pewna trudność. Zastanawiasz się, jak połączyć kominek wolnostojący z kominem? Wszystko dziś Ci wyjaśnimy! 

Zdecyduj, gdzie chcesz umieścić kominek

Zanim przystąpisz do prac - sprawdź, czy w miejscu, w którym chcesz umieścić kominek wolnostojący, jest dostęp do przewodu kominowego. Najlepiej, aby znajdował się on albo nad kominkiem, albo za nim. Czemu to takie istotne? Jeżeli przewód będzie zbyt długi lub poskręcany, może nie odprowadzać prawidłowo spalin. Zwróć także uwagę na to, aby w jego bezpośrednim otoczeniu nie znajdowały się łatwopalne materiały. Po ich usunięciu koniecznie zabezpiecz tę przestrzeń materiałami ogniotrwałymi. Gdy wszystko będzie już należycie przygotowane, pojawia się kolejne pytanie — jak połączyć kominek wolnostojący z kominem? 

Jak połączyć kominek wolnostojący z kominem? 

Połączenie kominka wolnostojącego z kominem to pozornie łatwa sprawa. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedniej średnicy i długości rury żaroodporne oraz produkty, które umożliwią Ci wykonanie izolacji. Możesz wybrać, czy to będzie taśma żaroodporna, silikon czy sznur uszczelniający. Jednak pamiętaj, że musi być to produkt odporny na wysokie temperatury. Jak wykonać samo połączenie? Włóż jeden koniec rury na odpowiednie miejsce w piecu, a drugi zamontuj przy nakładce do przewodu kominowego. Potem upewnij się, że izolacja, którą zrobiłeś, jest całkowicie szczelna.

Co w przypadku, gdy trzeba użyć kilku rur? 

Jeżeli jedna rura nie wystarczy, aby dosięgnąć do przewodu kominowego, nie masz czym się martwić. Możesz podzielić to połączenie na kilka odcinków. Połącz je metodą „na wcisk”, a powinno być całkowicie szczelne. Oczywiście dla pewności, możesz te miejsca dodatkowo zaizolować.

Jak widzisz, proces połączenia kominka wolnostojący z kominem jest prostą czynnością. Dla swojego własnego bezpieczeństwa musisz być jednak pewny, że wykonałeś to poprawnie.

Jeżeli chciałbyś kupić piece wolnostojące czy niezbędne do nich akcesoria, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Znajdziesz u nas wszystko, co tylko może być Ci potrzebne!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Pekaes) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Logo Tpay
Sklep internetowy Shoper.pl