Czy biokominek daje ciepło? Znamy odpowiedź!

Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy biokominek daje ciepło, zapewne interesuje Cię zakup instalacji, która podniesie komfort cieplny w Twoim domu. Już teraz możemy Cię zapewnić - takie rozwiązanie jest warte uwagi! W tym artykule przedstawimy zalety biokominków i pokażemy, dlaczego warto zainwestować w komfort i estetykę tego urządzenia. Co więcej, dowiesz się również, co decyduje o tym, że warto wyposażyć swój dom w kominek tego typu i jak on działa! 

Co to jest biokominek? 

Biokominek to wszechstronne urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, spełnia rolę kominka. Ale w jaki imponujący sposób! To urządzenie grzewcze tworzone jest ze specjalnych materiałów, dzięki którym nie będziesz potrzebował specjalnych szybów wentylacyjnych czy ciągów.

Rozróżniamy trzy rodzaje biokominków:

1. Naścienne, czyli takie, które możesz zamontować w lub na ścianie. Idealny wybór dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i wykorzystanie przestrzenne. 

2. Wolnostojące, czyli dające możliwość stosowania gdziekolwiek tego potrzebujesz.

3. Kominki-meble, czyli zachwycające wizualnie urządzenia, które posiadają przeważnie dwie funkcje, np. stół z paleniskiem. 

Dlaczego biokominek to dobry wybór do Twojego domu? 

Po pierwsze, biokominek jest bardzo prosty w obsłudze i montażu - w przeciwieństwie do zwykłych kominków. Po drugie, ten wybór pozwoli Ci zaoszczędzić dużo miejsca, a jednocześnie będzie stanowił oryginalny, estetyczny dodatek. Po trzecie, ma o wiele większe zdolności grzewcze niż można się spodziewać!

Jak i czy biokominek daje ciepło? 

Efektywność tego urządzenia jest dość duża. Wynosi ona około 4 kW. Zwykły pokojowy grzejnik to tylko 2 kW, z kolei zwykły kominek to kW pomiędzy 5-13. W takim razie, czy biokominek daje ciepło? Jak najbardziej! Dzięki użyciu specjalnego biopaliwa już w kilka minut ogrzejesz nawet 35 metrów kwadratowych! Moc to jednak niejedyny ważny parametr biokominków. Liczy się również kaloryczność spalanych materiałów. Przy biopaliwie wynosi ona mniej więcej 30 MJ/kg. Drewno z kolei ma prawie dwa razy niższą, bo tylko 16 MJ/kg. To znaczy, że jeśli chcesz uzyskać podobną ilość ciepła, musisz spalić dwa razy więcej drewna! Zdecydowany na zakup? Skorzystaj z naszej szerokiej oferty!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Pekaes) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Logo Tpay
Sklep internetowy Shoper.pl