Jak podłączyć kominek z płaszczem wodnym? Praktyczne wskazówki

W dzisiejszych czasach dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów i wzorów kominków, że każdy może wybrać coś, co będzie odpowiadało jego gustom, spełni jego wymagania i zaspokoi jego potrzeby w nowym bądź remontowanym domu. W ostatnich sezonach coraz popularniejszy staje się kominek z płaszczem wodnym. Jak działa takie rozwiązanie, dlaczego warto je wybrać i jak podłączyć kominek z płaszczem wodnym? Odpowiedzi na te pytania zebraliśmy dla Ciebie w naszym dzisiejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka?

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy kominek ma pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, czy też ma służyć jako źródło ciepła. Jeśli kominek ma spełniać obie te funkcje, musimy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne. Niezwykle ważne jest dopasowanie nominalnej mocy grzewczej kominka do kubatury ogrzewanego pomieszczenia, aby uniknąć jego przegrzania.

Ponadto materiał, z którego wykonany jest wkład kominkowy, jest naprawdę istotny.

Dostępne są następujące rodzaje wkładów kominkowych: wkłady żeliwne, wkłady stalowe oraz połączenie tych dwóch typów.

Czym są kominki z płaszczem wodnym?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie o to, jak podłączyć kominek z płaszczem wodnym, warto krótko wspomnieć o tym, na czym polega jego działanie. Kominek z płaszczem wodnym to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Ten rodzaj kominka może bez problemu zastąpić kocioł centralnego ogrzewania. Taki pomysł jest korzystniejszy niż instalacja kotła CO, jeśli patrzymy na koszty ogrzewania.

Kominki z płaszczem wodnym mogą pracować zarówno w obiegu otwartym, jak i zamkniętym. Mogą służyć też do podgrzewania wody w zbiorniku kominkowym. Dzięki dużej mocy grzewczej kominki są w stanie podgrzać wodę natychmiast, pod warunkiem zamontowania dodatkowej wężownicy grzewczej nad paleniskiem. Jeśli więc masz ochotę na kominek z płaszczem wodnym, będziesz mieć nie tylko oszczędny system ogrzewania, ale także ciepłą wodę i – jeśli zechcesz – ogrzewanie podłogowe.

Połączenie kominka z centralnym ogrzewaniem? Tak!

Kominki z płaszczem wodnym są kompatybilne z tradycyjnymi systemami grzejnikowymi centralnego ogrzewania, zachowując przy tym ekonomiczne, estetyczne i ekologiczne walory kominków tradycyjnych. Aby odpowiednio zamontować taki kominek, warto poprosić o pomoc profesjonalną ekipę.

Jak podłączyć kominek z płaszczem wodnym?

Zastanawiasz się, jak podłączyć kominek z płaszczem wodnym? Najpierw więc wybierz wkład o preferowanej mocy. Potem zastanów się, czy układ, który chcesz instalować, ma być otwarty, czy zamknięty. Decydując się na samodzielny montaż wspierany filmami w sieci możesz narobić więcej szkód niż warta jest dana inwestycja. Wybierając kominek, poszukaj takiego punktu, który oferuje nie tylko produkt, ale i montaż – szeroki wybór kominków wraz z montażem czeka na Ciebie w ofercie naszego sklepu.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Pekaes) już od 150,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Logo Tpay
Sklep internetowy Shoper.pl